SORU / SOR

Aklınıza takılan bir soru mu var?

Hemen aşağıda bulunan form ile bize iletin.

Alacağınız cevap diğer ziyaretçilerimize de ışık tutsun…

8 yorum

  • Merhaba,

   İlamsız takip sehven başlatılmış da olabilir, aynı zamanda suç teşkil ediyor da olabilir. İtiraz hakkınız var ancak kötüniyetli itiraz sizi inkar tazminatı, mahkeme masrafları ve tahsilata sürükleyebilir. Daha detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.

   Varol Law Office

 1. 68 yaşındayım. İlk eşimden iki çocuğum var. İkinci eşimden bir tane. Mirasımı ikinci eşimden olan çocuğuma bırakmak İÇİN vasiyetname hazırlamak istiyorum. Mümkün mü?

  • Merhaba,

   Vasiyetname, miras bırakanın son istek ve arzuları ile mirasının paylaşım esaslarını belirleyen yazılı belge veya sözlü beyandır. Resmî vasiyetname, iki tanığın katılmasıyla resmî memur tarafından düzenlenir. Resmî memur, sulh hâkimi, noter veya kanunla kendisine bu yetki verilmiş diğer bir görevli olabilir. Mirasbırakan, arzularını resmî memura bildirir. Bunun üzerine memur, vasiyetnameyi yazar veya yazdırır ve okuması için miras bırakana verir. Vasiyetname, miras bırakan tarafından okunup imzalanır. Memur, vasiyetnameyi tarih koyarak imzalar.

   Belirtilen koşullar ile vasiyetname hazırlamanız elbette mümkündür. Dikkat edilmesi gereken husus ilk eşinizden olma çocuklarınızın saklı pay oranlarıdır.

   Varol Law Office

 2. merhaba evimi şubat 2016 da kiraya verdim kiracım aidat ve ısınma giderlerini ödememiş borç yaklaşık 4.000 lira olmuş.Ama kirasını düzenli ödüyor evden çıkarmak istiyorum yasal hakkım var mı?

  • Merhaba,

   Kiracı, kiralananın tesliminden sonra muaccel olan kira bedelini veya yan gideri ödeme borcunu ifa etmezse, kiraya veren kiracıya yazılı olarak bir süre verip, bu sürede de ifa etmeme durumunda, sözleşmeyi feshedeceğini bildirebilir. Kiracıya verilecek süre en az on gün, konut ve çatılı işyeri kiralarında ise en az otuz gündür. Bu süre, kiracıya yazılı bildirimin yapıldığı tarihi izleyen günden itibaren işlemeye başlar.

   Kapıcı, kaloriferci, bahçıvan ve bekçi giderlerini kat malikleri ve kiracılar karşılamak zorundadır. Kiracı bu giderleri karşılamıyor ise kiracıyı taşınmazdan tahliye etme hakkınız vardır.

   Varol Law Office

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*